0800 330-450
Безконтактні картки — загальна назва безконтактних пристроїв на інтегральних схемах (ІС), використовуваних для розмежування доступу або в платіжних системах. Під безконтактними картами можуть матися на увазі як старі 125 кГц так і нові 13,56 Мгц RFID- карти.
Сучасні безконтактні карти описані в стандарті ISO 14443 (proximity card). Так само існує стандарт ISO 15693 (vicinity card). Безконтактні карти мають діапазон дії 0-15см, що, у більшості випадків, дозволяє не діставати картку з гаманця або гаманця при прочитуванні. Відносно невисока ціна карт дозволяє використати їх на об'єктах з великим числом працівників і відвідувачів, таких як кінотеатри, метро або великі офіси.
Безконтактні карти використовують LC- схему. У такій схемі основними елементами є ІС, конденсатор і котушка індуктивності. Облаштування читання генерує електромагнітне поле, яке викликає струм в котушці, який заряджає конденсатор, а він, у свою чергу, віддає енергію ІС. Що отримав таким чином живлення мікрочіп, через котушку передає дані з пам'яті карти на прочитуючий пристрій.
MIFARE®
Смарт-карта MIFARE® зазвичай є пластиковою картою (86х54х0,8 мм.), усередині якої розміщена мікросхема (чіп) із захищеною пам'яттю, приймач, передавач і антена. Об'єм пам'яті цієї карти складає 512 біт, 1 Кб або 4 Кб а уся пам'ять розбита на 16 секторів. Кожен сектор складається з 4 блоків (3 інформаційних і 1 для зберігання ключів). Мінімальний термін зберігання даних в пам'яті карти MIFARE® складає 10 років, а число циклів запису - близько 100 000.
Карти MIFARE® працюють на частоті 13,56 Мгц. Відстань до зчитувача, на якому починається взаємодія, визначається потужністю передавача зчитувача і чутливістю приймача карти. Окрім цього, дані з карти передаються на зчитувач тільки після взаємної ідентифікації секретного ключа (кода), записаного в сектор пам'яті карти і відповідного застосування, що зберігається в зчитувачі. Як правило, дистанція прочитування карт MIFARE® складає 5-10 см, в деяких випадках до 70 см
Унікальність кожної карти MIFARE® забезпечується привласненням їй індивідуального номера, записуваного в один з секторів пам'яті безпосередньо на заводі. При цьому випускається тільки одна карта з таким номером, який найчастіше використовується як ідентифікаційний код в системах контролю і управління доступом. Для захисту інформації, що зберігається на карті, в чіпі карти використаний апаратний крипто-процессор, що реалізовує алгоритми шифрування даних, що передаються смарт картою зчитувачу.
EM-MARIN
Радіочастотні безконтактні карти (мітки) Em-Marine є найбільш поширеними в Україні. Мітки є основою, усередині якої розміщений проксіміті-чіп і антена. Мітка EM-Marine відрізняється від смарт-карт MIFARE тим, що працює в частотному діапазоні 125 КГц, доступна тільки для прочитування і має дальність дії до 70 см (зазвичай - 5-10 см). БСК EM-Marine містять досить невеликий за розміром не-неперезаписуваний індивідуальний код завдовжки до 64 біт, який прочитує і ідентифікує встановлений кард-рідер.
Основні напрями використання безконтактних ідентифікаційних карт Em-Marine:- організація доступу на парковки автомобілів, стоянки, атракціони, фітнес клуби і так далі;- здійснення пропуску до установ, лікарень, готелів, санаторіїв, інститутів і так далі;- контроль доступу і облік робочого часу в організаціях;- облік маршруту переміщення водіїв, менеджерів, торгових представників та ін.